15 edycja Smart City Forum

22-23 listopada 2022 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 15 edycja Smart City Forum. Jest to najważniejszy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast, zrzeszający przedstawicieli instytucji samorządowych oraz dostawców usług dla miast.

Pierwszego dnia forum (22.11) Jakub Banaszkiewicz, Technical Presales Manager, Limitless Technologies wypowiedział się na temat danych przechowywanych w inteligentnych miastach.

Rozwój i zarządzanie miastem oparte o dane jest już teraźniejszością. Warto jednak żebyśmy cofnęli się o krok i zadbali o ich jakość. Zmniejszenie ilości danych jest kluczowym i skutecznym sposobem na zachowanie oszczędności. Od 20% do 50% danych możemy się najczęściej pozbyć. Są to duplikaty tych samych informacji, przestarzałe pliki i dane niepowiązane z organizacją.“ – mówił Jakub Banaszkiewicz.

Jako narzędzie do identyfikacji zbędnych danych i możliwość oszczędności w tym obszarze, Jakub wskazał narzędzie Veritas Data Insight, które pozwala na skanowanie zasobów centrum danych, jednocześnie dbając o cyberbezpieczeństwo i zgodność z regulacjami w tym obszarze

Drugiego dnia wydarzenia (23.11), Artur Drobiecki, Head of Sales, Limitless Technologies wziął udział w debacie na temat “jak usprawnić i zabezpieczyć funkcjonowanie systemów miejskich?” .

Artur wypowiedział się m.in. na temat zagrożeń, przed którymi stoją inteligentne miasta:
W smart city mamy do czynienia z ogromem informacji pochodzących z IoT oraz systemów, które te informacje zbierają, analizują i podejmują decyzje. Te systemy są z natury rozproszone, przez co często zapomina się o tym, że dane należy chronić. Aby temu przeciwdziałać powinniśmy stosować podejście security by design.

Dowiedz się więcej