Lunch & Learn – aplikacje na Slacku

5 października 2022 r. odbyło się spotkanie Lunch&Learn, organizowane przez zespół Limitless Technologies. Tematem spotkania były aplikacje dostępne na Slacku.

Czym jest Slack?

Slack w podstawowej wersji służy do komunikacji między pracownikami, tworzenia zespołów i przesyłania plików. Wiele firm korzysta z tego komunikatora, lecz nie każdy wie o jego rozszerzeniach. W trakcie lunchu uczestnicy mogli poznać wiele przydatnych aplikacji, które stanowią rozszerzenie komunikatora i współpracują z innymi narzędziami stosowanymi w codziennej pracy. Podczas spotkania zaprezentowano 7 aplikacji oraz poddano je ocenie.

Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystywanie rozszerzeń?

Rozszerzenia umożliwiają użytkownikom dostęp do ważnych informacji bez przełączania się między oknami przeglądarki, a także pozwalają otrzymywać powiadomienia bezpośrednio z okna komunikatora. Ta funkcja jest sporym ułatwieniem, gdyż eliminuje potrzebę własnoręcznego sprawdzania alertów na poszczególnych aplikacjach oraz niewygodnych powiadomień w postaci wiadomości email.

Najbardziej przydatne aplikacje

Najbardziej przydatnym narzędziem według słuchaczy okazało się rozszerzenie Google Calendar, które pozwala na przeglądanie rozkładu spotkań na dany dzień oraz tworzenie nowych wydarzeń. Jedną z dodatkowych funkcji tego rozszerzenia jest wysyłanie powiadomień minutę przed rozpoczęciem spotkania.

Drugim ciekawym rozszerzeniem okazała się integracja z platformą szkoleniową Trailhead. Aplikacja zapewnia podgląd własnego konta trailblazer bezpośrednio z poziomu Slacka. Ponadto, aplikacja proponuje moduły do nauki z zakładki “Ulubione”, “Niedokończone” oraz “Rekomendowane dla ciebie”. Aplikacja dostarcza również możliwość przeszukiwania wątków w Salesforce Community, co usprawnia proces poszukiwania rozwiązań na napotkane problemy.

Innymi omawianymi funkcjonalnościami były aplikacje integrujące Slacka z Jira, Confluence, GitHubem oraz Google Drive. Po spotkaniu słuchacze mogli wykorzystać nowo nabytą wiedzę i zainstalować rozszerzenia, które przydadzą im się w codziennej pracy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych spotkaniach Lunch & Learn.