Open banking i dyrektywa PSD2 dla sektora insurance

27 stycznia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyło się posiedzenie Rady Programowej Insurance Forum. W spotkaniu wzięły udział kluczowe osobistości ze świata ubezpieczeń, administracji centralnej oraz dostawców rozwiązań dla sektora finansowego. Limitless Technologies reprezentował Jakub Banaszkiewicz, Technical Presales Manager.

W trakcie posiedzenia dyskutowano na temat programu wiosennej edycji wydarzenia. Poruszono między innymi kwestię klientocentryczności oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w branży ubezpieczeniowej.

Jakub Banaszkiewicz, Technical Presales Manager, Limitless Technologies zwrócił uwagę na szansę, jaką niesie open banking i dyrektywa PSD2 dla sektora insurance: “Firmy ubezpieczeniowe – za zgodą klienta – mogą mieć dostęp do historii jego konta bankowego. Stworzenie oferty ubezpieczeniowej idealnie skrojonej na miarę klienta to wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom i dostarczenie oferty, której potrzebuje.”

Łukasz Dyguła, Head of Channel Poland, Veritas wypowiedział się na temat cyberpolisy, a więc ubezpieczenia od ryzyk cybernetycznych. Dla Limitless jako Partnera Veritas jest to temat szczególnie ważny. Zapraszamy do obejrzenia demo stworzonego przez nasz zespół, z którego dowiesz się jak wykorzystać Veritas Data Insight do wczesnego wykrycia ataku ransomware na Twoją firmę.

Zobacz demo →

25. Banking & 21. Insurance Forum odbędzie się 20 i 21 kwietnia The Westin Hotel & online.

Zobacz fotorelację z wydarzenia →