Udział Limitless Technologies w posiedzeniu Rady Programowej Smart City Forum

28 stycznia 2022 r. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Programowej Smart City Forum.
Wraz z przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich oraz firm tworzących rozwiązania technologiczne dla miast, spotkaliśmy się w celu stworzenia agendy 14. edycji wydarzenia. Przedstawicielem Limitless Technologies był Artur Drobiecki, Head of Sales.

W trakcie posiedzenia poruszono następujące tematy:

  • Cyberbezpieczeństwo instytucji samorządowych
  • Potencjał rozwiązań chmurowych
  • Rola sztucznej inteligencji w miastach przyszłości
  • Możliwości wykorzystania Big Data w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców miast.

W trakcie dyskusji Artur Drobiecki, Head of Sales Limitless Technologies, zwrócił uwagę zgromadzonych na problemy z jakimi zmagają się firmy tworzące rozwiązania technologiczne dla miast.

“Faktem jest, że technologia – szczególnie ta najnowocześniejsza – posiada swój próg wejścia. Trzeba zainwestować dużo pieniędzy, żeby móc korzystać z rozwiązań technologicznych. Problem ten dotyczy również dostawców usług. Najnowocześniejsze technologie rozwijają się przede wszystkim w różnego rodzaju startupach, które posiadają pomysły i myśl technologiczną. Natomiast ich progiem wejścia jest dostęp do odpowiednich danych, które mogliby wykorzystać w swoich pomysłach.” – mówił Artur Drobiecki.

W związku z ograniczonym dostępem do odpowiednich danych przez współczesne startupy, Artur Drobiecki wyszedł z inicjatywą budowy platformy gromadzącej Big Data. Platforma zostałaby objęta patronatem największych miast Polski i byłaby dostępna dla wielu mniejszych ośrodków, takich jak startupy, w celu stworzenia nowego projektu technologicznego.

XIV edycja Smart City Forum odbędzie się w pierwszej połowie czerwca we Wrocławiu.

Dowiedz się więcej