Udział Limitless Technologies w posiedzeniu Rady Programowej Insurance Forum

21 stycznia 2022 r. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Programowej Insurance Forum. Wraz z liderami towarzystw ubezpieczeniowych oraz firm technologicznych świadczących usługi dla sektora ubezpieczeniowego dyskutowaliśmy na temat programu 19. edycji wydarzenia.

W trakcie obrad poruszono m.in. temat cyberbezpieczeństwa: z jednej strony dyskutowano o ochronie infrastruktury, z drugiej o czynniku ludzkim, który – jak pokazał okres pandemii – często zawodzi. Przy pracy zdalnej mogą powstawać kopie dokumentów i wrażliwych informacji w miejscach niekontrolowanych przez IT, co może stanowić przyczółek do ataków hakerskich.

“Ostatnie półtora roku pokazało, że te same mechanizmy mogą być stosowane nie tylko wobec klientów, ale również wobec pracowników, po to żeby wyciągnąć różnego rodzaju dostępy. Okazuje się, że dwa światy po obu stronach okienka, mogą mieć podobne problemy. Praca zdalna naszych zespołów oraz klient, który stał się bardzo mocno cyfrowy. Wymiana doświadczeń między tymi światami pokażą ciekawą perspektywę. Mogą być inspiracją w szukaniu nowych metod zabezpieczeń i edukacji” – mówił Artur Drobiecki, Head of Sales Limitless Technologies.

Najbliższa edycja Banking & Insurance Forum odbędzie się 21-22 kwietnia.

Dowiedz się więcej