Jak wejść do ekosystemu Salesforce?

Salesforce jest największą na świecie platformą CRM (ang. Customer Relationship Management — zarządzanie relacjami z klientami), stale rozwijaną przez zespoły ze wszystkich kontynentów. Obecnie korzysta z niej ponad 150,000 firm, w tym m.in. Amazon i Spotify. Zapotrzebowanie na pracowników w ekosystemie Salesforce stale rośnie. Analitycy przewidują, że w 2024 zostanie utworzone ponad 4 miliony miejsc pracy!

Jak rozpocząć karierę w Salesforce?

Do rozpoczęcia kariery w Salesforce nie potrzebujesz płatnych kursów czy studiów. Wystarczy dobra znajomość języka angielskiego oraz Trailhead — oficjalna, darmowa platforma do nauki Salesforce. W Trailhead otrzymujesz punkty za poprawne wypełnienie quizu lub wykonanie zadania na środowisku do nauki. Realizując poszczególne moduły, zdobywasz teoretyczną oraz praktyczną wiedzę, potrzebną do pracy w ekosystemie Salesforce.

Ścieżki kariery

Salesforce oferuje wiele ścieżek kariery. Wybór odpowiedniej zależy od Twoich preferencji, kompetencji i umiejętności.

Administrator

Twoimi zadaniami jako Salesforce Administrator jest automatyzacja procesów biznesowych, tworzenie raportów oraz szkolenie użytkowników w zakresie obsługi platformy Salesforce. Pomagasz w utrzymaniu efektywności swojej firmy i dbasz o relacje z klientami. Komunikatywność, znajomość platformy Salesforce oraz zarządzanie danymi to najważniejsze umiejętności wymagane od Admina.

Developer

Salesforce Developer rozwiązuje skomplikowane problemy programistyczne, tworzy złożone automatyzacje za pomocą wewnętrznego języka programowania Salesforce — Apex oraz staje naprzeciw wymaganiom klientów, którym nie mogą sprostać standardowe narzędzia. Jako Developer powinieneś dobrze znać platformę Salesforce oraz być biegły w programowaniu.

Consultant

Specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów Salesforce Consultant wypełnia lukę między potrzebami, wyzwaniami i celami klienta. Consultant zbiera wymagania biznesowe, dobiera odpowiednie narzędzia i przedstawia klientom potencjalne rozwiązania ich problemów. Konsultanci powinni być komunikatywni i doskonale rozumieć biznesowe potrzeby klientów.

Business Analyst

Czujesz się dobrze w analizie danych i tworzeniu strategii biznesowej. Dzięki chłodnej głowie i logicznemu myśleniu potrafisz skutecznie analizować skomplikowane problemy i formułować zalecenia analityczne. Brzmi jak Ty? Przyjrzyj się karierze Analityka Biznesowego.

 

Co jeszcze można zrobić, aby znaleźć pracę w ekosystemie Salesforce?

Kolejnym krokiem po rozpoczęciu nauki Salesforce może być uwierzytelnienie swojej wiedzy. Certyfikaty Salesforce poświadczają opanowanie konkretnej roli i są doskonałym sposobem na identyfikację kandydatów, którzy idealnie odnajdą się na określonych stanowiskach i projektach. Posiadając certyfikat stajesz się wartościowym ekspertem w wybranej przez siebie roli.

 

Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno na rozpoczęcie swojej przygody z Salesforce. Niezależnie od tego czy jesteś licealistą, studentem, czy osobą szukającą możliwości zmiany branży — nauka narzędzi Salesforce jest dla każdego! Nasz zespół przygotował ścieżkę nauki, zawierającą listę modułów, od których warto zacząć przygodę z Salesforce. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się i podjęcia nauki!

 

Rozpocznij naukę 

Amelia Kęcik

Salesforce Consultant