Energetyczna rewolucja cyfrowa

W dniach 18-19 kwietnia 2024 r. w Warszawie odbyła się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 9. OZE POWER. Limitless Technologies wystąpił jako Partner Strategiczny wydarzenia.

Podczas debaty Energetyczna rewolucja cyfrowa liderzy sektora energii omówili nowe technologie wykorzystywane na rzecz rozwoju sektora. Przedyskutowano rozwój technologii IoT oraz sieci inteligentnych w kontekście monitorowania i optymalizacji infrastruktury energetycznej, zwiększania efektywności oraz integracji OZE, zagadnienia cyberbezpieczeństwa zgodnie z dyrektywą NIS2, rozwój rozproszonej produkcji energii za pomocą technologii cyfrowych i koncepcję prosumenta, a także współpracę między firmami technologicznymi a energetycznymi w celu zwiększenia skali ekosystemu technologicznego w transformacji energetycznej.

W roli prelegenta w debacie udział wziął Artur Drobiecki (VP of Sales, Limitless), który zabrał głos w obszarze cyberbezpieczeństwa, a przede wszystkich ochrony i zabezpieczenia danych. Artur wskazał jakie wyzwania stoją przed polskim sektorem energetycznym w perspektywie najbliższych kilku lat, m.in. wycieki danych krytycznych i poufnych o infrastrukturze, czy informacji o dostępach. Zwrócił również uwagę jak poważną kwestią jest bezpieczeństwo infrastruktury z punktu widzenia ograniczenia dostępu klienta końcowego wynikające z długu technologicznego. Rozwiązania ograniczające sektorowy dług technologiczny wymagają przygotowania i dostosowania rozwiązań systemowych.

Cieszymy się, że możemy współtworzyć i być częścią jednej z najważniejszych spotkań branży energetycznej. Zgodnie z danymi organizatora wydarzenia wiosenna edycja konferencji zgromadziła 700 uczestników. Czekamy na kolejną edycję!