36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r. odbyła się 36. Konferencja EuroPOWER & 6. OZE POWER — najważniejsza konferencja energetyczna w Polsce. Wydarzenie stwarza okazję do dialogu pomiędzy przedstawicielami rządu, a reprezentami branży energetycznej. Nie brakuje również przedstawicieli firm technologicznych, oferujących rozwiązania, które mogą usprawnić funkcjonowanie polskiej energetyki. Limitless Technologies po raz kolejny było Partnerem Strategicznym tego wydarzenia oraz wzięło w nim czynny udział.

Drugiego dnia konferencji (08.11) Marek Piotrowicz, Head of Operations, Limitless Technologies przedstawił prezentację na temat “Połowa danych w zasobach firm jest nieznana – jak sobie z tym poradzić?”.

W swoim wystąpieniu Marek zwrócił uwagę na problemy wynikające z przechowywania dużej ilości nieuporządkowanych danych oraz wyjaśnił jak nad nimi zapanować za pomocą rozwiązania Veritas Data insight.

Jeżeli każdy z nas spojrzy na swoje archiwum oraz swoje zasoby danych i zastanowi się, jak w strukturalny sposób może je przeszukiwać to prawdopodobnie dojdzie do wniosku, że bez sztucznej inteligencji i machine learningu nie jest w stanie tego zrobić.” – mówił Marek Piotrowicz.

Należy pamiętać, że najsłabszym elementem naszego ogniwa bezpieczeństwa jest pracownik. Warto zainwestować w odpowiednie narzędzia do zarządzania i ochrony danych, aby usprawnić codzienną pracę, zdjąć część odpowiedzialności z pracowników i zapobiegać potencjalnym błędom.

Dowiedz się więcej