III Kongres Rozwoju Kolei

6 czerwca 2023 na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbył się III Kongres Rozwoju Kolei, organizowany przez PKP Intercity. Wydarzenie stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z rozwojem transportu kolejowego w Polsce i na świecie. W kongresie wziął udział Jakub Banaszkiewicz, Operations Manager, Limitless Technologies.

Wydarzenie było pełne wartościowych debat, dotyczących przyszłości i perspektyw rozwoju polskiej kolei. Na szczególne wyróżnienie zasługuje panel:“ Cyfrowy kolej, czyli jak odpowiadać na potrzeby klientów”.

Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity S.A. opowiedział o inwestycjach w rozwiązania technologiczne, pozwalające na zdalną sprzedaż biletów. Przedsięwzięcie okazało się ogromnym sukcesem – obecnie aż 74% biletów jest sprzedawane za pośrednictwem internetu i aplikacji mobilnych. Dla porównania, przed pandemią liczba ta wynosiła zaledwie 54%. 

Ciekawymi spostrzeżeniami podzielił się również Tadeusz Turzyński, Prezes Zarządu PKP Informatyka Sp. z o.o. Zwrócił on uwagę na długofalowy rozwój Grupy PKP pod kątem rozwiązań IT. Obecnie kluczowymi zadaniami stojącymi przed PKP Informatyka jest cyberbezpieczeństwo, zarządzanie infrastrukturą oraz standaryzacja usług informatycznych.

Limitless Technologies idealnie wpasowuje się w trendy panujące na rynku. Pomagamy organizacjom wkroczyć na ścieżkę transformacji cyfrowej, oferując rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych. Wdrażamy również systemy CRM, pozwalające na automatyzację procesów biznesowych i sprawne zarządzanie danymi. Nasze rozwiązania charakteryzują się stabilnością działania i czołowymi pozycjami w rankingach Gartner.

Zachęcamy do zobaczenia przykładowych use case’ów naszych rozwiązań: