XVI Smart City Forum

31.05-01.06. 2023 w The Bridge Wroclaw MGallery Hotel Collection odbyło się XVI Smart City Forum – najważniejszy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Limitless Technologies po raz kolejny było Partnerem Strategicznym tego wydarzenia. 

Pierwszego dnia forum (31.05) wzięliśmy czynny udział w bloku tematycznym: “Open Data – paliwo do rozwoju nowoczesnych miast”.

Tadeusz Osowski, Director of Smart City, Innovation and Digital Transformation, Limitless Technologies przedstawił prezentację na temat: ”Otwarte dane, otwarte innowacje, otwarte technologie – droga do otwartego Smart City”.

Tadeusz podkreślił, jak ważne jest budowanie zespołów do codziennej pracy nad danymi. Równie istotne jest mierzenie wpływu otwartych danych i wprowadzonych rozwiązań technologicznych na miasto i jego społeczność. 

Na temat Open data wypowiedział się również Artur Drobiecki, VP of Sales w trakcie niesamowicie ciekawej debaty. 

O paliwie do rozwoju nowoczesnych miast dyskutowali również: 

  • Jakub Mazur, Wiceprezydent Miasta Wrocławia
  • Beata Moskal-Słaniewska, Prezydentka Miasta Świdnicy
  • Robert Solnica, Head of Sales Department Market Holding & Power Industry, T-Mobile Polska
  • Pawel Schmidt, Chief Information Officer, Urząd Miasta Krakowa
  • Oleg Polovynko, Chief Information Officer, Kyiv

Po sesji ciekawych prezentacji uczestniczyliśmy w Gali Smart City. Artur Drobiecki miał przyjemność wręczyć nagrodę zwycięzcy w kategorii Smart City od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców. Nagrodę odebrał Wojciech Zemła, Sekretarz Miasta Sopotu.

 

Zobacz fotorelacje z wydarzenia