Lunch & Learn – Salesforce Summer ‘22 Release

29 lipca 2022 r. odbyło się spotkanie Lunch&Learn, organizowane przez zespół Limitless Technologies. Było to pierwsze wydarzenie, promujące cykl spotkań otwartych dla osób spoza organizacji.

Jak wyglądają spotkania Lunch & Learn w Limitless Technologies?

Lunch & Learn to krótkie spotkanie szkoleniowe połączone z lunchem, trwające zazwyczaj ok. 60 minut. Głównym celem wydarzenia jest dyskusja na wybrany wcześniej temat oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami. Tematy spotkań są bardzo zróżnicowane – od spraw typowo technicznych, dotyczących ekosystemu Salesforce, po organizację pracy na projekcie i doświadczenia z dnia codziennego.

Ostatnie wydarzenie było okazją do dyskusji na temat najnowszego Salesforce Summer ‘22 Release.

Słuchacze mogli zapoznać się z najnowszą aktualizacją funkcjonalności Salesforce, dowiedzieć się dlaczego warto śledzić zmiany na bieżąco oraz jak się z nimi obchodzić, aby móc wykorzystać je na własnym środowisku. W trakcie spotkania zaprezentowano przykłady wybranych funkcjonalności, takich jak niestandardowe pola adresowe, dynamiczne related listy, rozszerzenia raportowania oraz ulepszenia konfiguracji picklist. Niektóre z nich zostały wspólnie przetestowane na środowisku developerskim. Najbardziej angażującym wątkiem była rozbudowa funkcji testowania Flow i jej pozytywny wpływ na naukę dobrych praktyk programistycznych. W trakcie lunchu można było wymienić się swoimi wrażeniami, podzielić ciekawostkami i omówić funkcjonalności, na których poprawę liczymy przy kolejnych Salesforce Releasach. Była to dobra okazja do odświeżenia swojej wiedzy na temat Salesforcowych nowinek.