Udział Limitless Technologies w 11. FINTECH & 10. INSURTECH DIGITAL CONGRESS

23-24 marca 2022 r. w hotelu Crowne Plaza Warsaw – the Hub odbył się 11. FinTech & 10. InsurTech Digital Congress – dwudniowe wydarzenie zrzeszające specjalistów z branży finansów i ubezpieczeń oraz ekspertów z zakresu nowoczesnych technologii. Kongres stwarza pole do dyskusji na temat rozwiązań technologicznych, które pozwolą zrewolucjonizować branżę fintech i insurtech. Limitless Technologies po raz kolejny wzięło udział w wydarzeniu jako Partner Strategiczny.

Pierwszego dnia kongresu (23.03), Artur Drobiecki, Head of Sales, Limitless Technologies wziął czynny udział w panelu “Fintech & InsurTech Stage. Burza mózgów”. W trakcie wystąpienia na temat “Bezpieczeństwo danych. Back-up as a service” reprezentant Limitless Technologies poruszył zagadnienie bezpieczeństwa danych w obliczu aktualnych zagrożeń, zmieniających paradygmat cyberbezpieczeństwa z “czy…” na “kiedy wydarzy się atak”.

“Swój najlepszy na świecie pomysł oraz najgłębszą wiedzę, którą mamy w głowie, można przekuć na biznes, korzystając z rozwiązań chmurowych. To gwarantuje bardzo szybki start w biznesie, dzięki temu, że nie trzeba inwestować w infrastrukturę firmy.” – mówił Head of Sales Limitless Technologies.

Przetwarzanie w chmurze ma wiele zalet, jednak producenci rozwiązań chmurowych nie biorą pełnej odpowiedzialności za przechowywane dane. Dlatego dobrą praktyką, a wręcz koniecznością jest inwestycja w dodatkowe narzędzia, które zadbają o bezpieczeństwo danych.

“Ważne jest to, aby mieć świadomość zagrożeń oraz tego za co powinienem być odpowiedzialny, co powinienem zabezpieczyć oraz z których narzędzi mogę skorzystać”.

Artur Drobiecki zaproponował dwa rozwiązania, które skutecznie zabezpieczają dane rozwiązań chmurowych (m.in. Office365, Salesforce) i gwarantują ich skuteczne przywrócenie zarówno w małych jak i w dużych firmach. Są to NetBackup SaaS Protection oraz K3Backup.

Dowiedz się więcej